18 Mart 2013 tarihinde Elazığ Fırat Teknokent’te 3 Bilgisayar Mühendisi tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile kurulan Mersoft Yazılım Bilişim Ar-Ge Danışmanlık Ltd. Şti adı ile  e-kitap alanında hizmet vermekteyiz.
Daha önceden başarı ile tamamlanmış bir Teknogirişim projemiz bulunmakta ve proje http://www.kitabyte.com adresinde yayınına devam etmektedir. Bunun dışında TÜBİTAK destekli projelerin de çalışmaları halen devam etmektedir. Yine TÜBİTAK tarafından Akademisyenlere yapılan Elektronik Ders Kitabı çağrılarında Akademisyenlerimiz firmamızı elektronik kitaplarının hazırlanmasında danışman firma olarak tercih etmektedirler.

Elazığ Fırat Teknokent’te bulunan firmamıza bilgi[at]kitabyte.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda” için bir yorum

  1. Mesut Özsoy Yanıtla

    Merhabalar,
    Ekitap alanında verdiğiniz hizmetlerden yeni haberdar oldum. Bende ekitap’la ilk tanıştığım 2010 yılından itibaren bu alanda birşeyler yapmaya çalışıyorum. 2010 yılında ülkemizde ekitap alanında çok büyük bir potansiyel ve ihtiyaç olmasına rağmen bu alanda çok geri kaldığımızı üzülerek farketmiştim. Bende bu konuda birşeyler yapabilirim diye düşünürken kendimi bir ekitap sitesi açmış olarak buldum. ekitapbankasi.com sitesi o dönemde kuruldu. Ekitab’ın ülkemizde de bir an önce yaygınlaşması için ekitap nasıl okunur, hangi programlara ihtiyaç duyulur tarzında paylaşımlar yapmanın yanısıra güncel ekitaplarla ilgili bilgileri paylaşarak okuyucuları bu ekitapların satışını yapıldığı (ya da google play üzerinden indirilebildiği) sitelere yönlendiriyorum. Bu süreç içerisinde birçok yazardan kitabının sitemde yayınlanması için talep aldım. Birçoğunu yayınladım, bazılarını kısa süre yayınlayıp yazarların istekleri doğrultusunda kaldırdım, bazılarını ise hala yayınlamaktayım tabi herhangi bir gelir talep etmeden. Yine bu süreç içerisinde yüzlerce hatta binlerce insandan ekitap yayınlamam için istekler aldım. Bu işaretler zaten farkettiğim şeyi doğruluyordu. Ülkemizde insanlar ekitaba gerçekten büyük bir ilgi duyuyorlar ancak gerek fiyat politikası, gerek vergi politikası, gerekse de yayıncıların engellemeleri nedeniyle nedense bir türlü gerekli ivmeyi kazanamadı. Bundan yaklaşık 2 yıl önce bu duruma daha fazla dayanamayarak birşeyler yapmam gerek diye düşünerek yayıncılar birliği başkanına ulaşıp bilgi almaya çalıştım. Onlardan o dönem aldığım bilgi Türk Telekomun çok agresif bir şekilde bu alana girmekte olduğu ve birçok yayıneviyle anlaştığı üzerineydi. Büyük oyuncuların sonunda bu konuya ilgi göstermelerini iyi bir işaret olarak yorumlamış, umutlanmıştım ancak geçen sürede gördüğüm kadarıyla hala çok büyük bir değişim yaşanmadı maalesef.
    Sizin bu konudaki çalışmalarınızı bu konuda birşeyler yapmaya çalışan biri olarak merak ediyorum, bu konuda beni biraz daha bigilendirirseniz sevinirim. Ayrıca bu konuda yapabileceğim birşey varsa yapmaktan da mutluluk duyarım. Son olarak size yazmaya karar verip hakkında bölümüne girdiğimde hoş bir süprizle karşılaştım. Elazığ’lı biri olarak Elazığ’da bu hizmeti vermenizden gurur duydum. Size İyi Çalışmalar dilerim. Saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir